1 Místo konání
1.1 Teplice nad BečvouObec Teplice nad Bečvou leží v Moravské bráně, na levém břehu řeky Bečvy, v kopcovitém terénu s překrásným výhledem do kotliny, kterou řeka protéká. První zmínka o obci jménem Zbrašov pochází z roku 1328. V roce 1959 byla obec Zbrašov přejmenována na Teplice nad Bečvou.
1.2 LázněV obci se nacházejí znamé lázně, specializované zejména na choroby srdce. Jako základní léčebný prostředek zde využívají účinky unikátní železnato-uhličité minerální vody. Lázně Teplice nad Bečvou patří k nejstarším lázním na Moravě, historie lázeňství se zde začala psát již v roce 1553.
V areálu lázní se také nachází několik architektonicky zajímavých staveb, např. lázeňská budova s hotelem nebo vila L. Říhovského. 1.3 Aragonitové jeskyně
S původním historickým jménem obce jsou také spjaty evropsky známé Zbrašovské aragonitové jeskyně. Jsou součástí rozsáhlého Hranického krasu, do kterého patří i Hranická propast (nejhlubší propast v ČR) nacházející se na opačném břehu řeky Bečvy spadající pod národní přírodní rezervaci Hůrka u Hranic.
Trasa zpřístupněná pro veřejnost je dlouhá 375 metrů a prohlídka jeskyní trvá 50 minut. Více informací naleznete zde: Zbrašovské aragonitové jeskyně.
1.4 Hrad HelfštýnAsi 10km na západ od Teplic se nachází hrad Helfštýn. Monumentální hradní architektura Helfštýna se tyčí nad údolím Moravské brány. V současné době jsou na hradě zpřístupněna čtyři nádvoří. Má pětici bran, množství bašt, věží a rozsáhlý systém vnitřního i vnějšího opevnění. Svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě.
2 Příjezd
2.1 Autem
Přímo v Hranicích se kříží 2 významné tepny silničního systému. Silnicí ve směru východo-západním je silnice č. E442 (Karlovy Vary - Teplice (v Čechách) - Liberec - Turnov - Hradec Králové - Olomouc - Žilina) a silnicí směru severo-jižního pak další významná dopravní tepna E462 (Brno - Olomouc - Český Těšín - Bílsko-Bělá - Tychy - Krakov). Také je možné využít dálnice D1 - Exit 308 (Hranice). Z Hranic je to potom do samotného centra obce pouhých 6 km.
2.2 AutobusemHranice mají přímé autobusové spojení s Olomoucí, Brnem, Ostravou a Žilinou, všechny přímé linky končí na autobusovém nádraží, odkud je možné využít linku městské hromadné dopravy č.2, popř. č. 12 nebo autobus směr Soběchleby (zastávky: Hranice; okres Přerov - Teplice nad Bečvou, sanatorium Janáček), které jedou přímo do areálu lázní Teplice nad Bečvou.
2.3 VlakemNejbližší železniční stanice Hranice na Moravě leží na hlavním traťovém úseku (Bohumín - Přerov - Česká Třebová - Praha). Z této železniční stanice také vychází traťový úsek (Hranice na Moravě - Střelná - Púchov(SK)), který je jedním ze 3 hlavních tahů na Slovensko. Nedoporučujeme pokračovat vlakem až do Teplic nad Bečvou. Využijte raději linku městské hromadné dopravy č.2, popř. č. 12 nebo autobus směr Soběchleby z autobusového nadráží v Hranicích.
2.4 Na kolePřímo přes katastr obce Teplice nad Bečvou vedou 2 významné moravské cyklostezky. První z nich je Cyklostezka Bečva, táhnoucí se od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s řekou Moravou, v celkové délce 160 km. Druhou významnou cyklistickou trasou je moravsko-slezská dálková cyklotrasa č. 5 ”Jantarová stezka”, která je součastí projektu EURO VELO.